فهرست بستن

تسمه‌های بسته بندی فلزی

تسمه بسته بندی فلزی، قطعه فلزی است که ضخامت کم و طول و عرض زیادی دارد. ابعاد طول و عرض این محصول کوچک‌تر از ورق فلزی است. تسمه‌های بسته بندی فلزی برای محکم کردن، ترکیب، نگهداری و بستن اشیاء استفاده می‌شوند. این تسمه‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند.

از آنجا که این تسمه‌ها مقاومت کششی بالایی دارند، برای نگهدار، بسته بندی و جابجایی اشیایی که نیاز به ایمنی دارند بسیار مناسب‌اند. زیرا هیچ گونه کششی ندارند و تغییر شکل نمی‌دهند. این تسمه‌ها را مانند کمربند به دور باز می‌پیچند و باعث می‌شود که بار را محکم نگه دارد. از این تسمه‌ها برای بستن بارهای کوچک هم استفاده می‌شود. به این ترتیب بسته‌های کوچک در حین حمل جابجا نشده و دچار خرابی و آسیب نمی‌شوند.

تسمه های بسته بندی فلزی فنری مشکی، روغنی آهنی، گالوانیزه  و استنلس استیل و بست (قفل) آن

تسمه های بسته بندی که بصورت رول (کویل) و در سایزهای مختلف می باشد:

  1. تسمه های بسته بندی فنری فولادی در رنگ های مشکی، سرمه ای، سبز و … بوده که حالت فنری داشته و استحکام و مقاومت کششی بالایی دارند.
  2. تسمه های بسته بندی آهنی روغنی از جنس ورق های روغنی می باشد.
  3. تسمه های بسته بندی آهن گالوانیزه از جنس ورق گالوانیزه می باشد.
  4. تسمه های بسته بندی استنلس استیل نگیر براق و مات 304 که از ورق استیل نگیر 304 می باشد.

Steel Straping Grade: 750 mps , 800 mps, 850 mps & magnus

Grade: ST12- ST13- ST14-ST37

Stainless Steel Grade: 304- 304L- 316- 316L- 430

  • Thickness: 0.30 mm min to 1.20 mm max
  • Width: 12.7 mm min to 32 mm max

ویژگی ها

  • ضخامت تسمه ها: از 0.3 میلیمتر تا 1.2 میلیمتر
  • عرض تسمه ها: از 12.7 میلیمتر تا 32 میلیمتر

کاربرد و مصارف

تسمه بسته بندی فلزی، قدیمی ترین و مستحکم ترین تسمه در صنعت بسته بندی است. با ضخامت و عرض های مختلف موجود می باشد. از تسمه های فلزی برای بسته بندی بارهای سنگین که بیش از هر خصوصیت دیگری مقاومت و استحکام بالا مورد نیاز است استفاده می شود. در بارهای سنگین که نیروی کشش بسیار زیادی به تسمه ها وارد می شود باید از تسمه ای استفاده کرد که کمترین تغییر طول را در اثر این نیروی کششی داشته باشد زیرا به دلیل دارا بودن تسمه های فلزی فنری که بهترین گزینه استفاده از خاصیت فنری به راحتی تغییر شکل نداده و کالای بسته بندی شده را به یک پک تبدیل می کند.

این نوع تسمه های فنری فولادی به صورت واکس خورده می باشد که لایه واکس رویه و نوعی موم می باشد. لایه واکس بر روی تسمه موجب انتقال بهتر (ZINC) شامل روی تنش در اطراف کالا به تسمه می شود هم چنین با ایجاد بستری محکم روی سطح فولاد موجب فرو رفتن بهتر دندانه های فیدویل دستگاه کشش به گوشت تسمه شده که مانع از سر خوردن و آزاد شده تسمه هنگام عمل کشش می شود و این فرایند باعث خواهد شد بتوان تسمه را محکم تر و مطمئن تر کشید. تسمه های بسته بندی فنری، روغنی، گالوانیزه در کلیه صنایع و خصوصاً در صنایع فولادسازی از قبیل کارخانجات تولید کننده ورق و کویل، میلگرد، لوله، تسمه و چهارپهلو، نبشی، سپری، پروفیل، ناودانی، ریل، شمش و مفتول که جهت بسته بندی محصولات و شرکت های تولید کننده شمش سرب، روی، زاماک، آلومینیم، قلع استفاده می شود و همچنین جهت بسته بندی پالت ها، جعبه ها، و بعضی از کارتن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

از تسمه های بسته بندی فنری فولادی جهت تولید بعضی از قطعات و ساخت بست ها از جمله بست اگزوز و ساخت فنر درب آسانسور استفاده می شود. شایان ذکر است تسمه فلزی روغنی و گالوانیزه از لحاظ استحکام کششی و کش آمدن (Elongation) مشابه بوده ولی از لحاظ زنگ زدن تسمه روغنی در مجاورت رطوبت زنگ میزند ولی تسمه گالوانیزه دچار زنگ زدگی نمی شود. تسمه های فولادی مشکی که با برند SIGNODE امریکا شناخته شده است از جهت استحکام کششی در سایزهای مختلف تحمل نیروی بالاتری دارند.

تسمه فولاد با تحمل بار حداقل 5000 نیوتن در هر میلیمتر مربع در سایز 16 بهترین انتخاب برای بسته بندی محصولات سنگین می باشند که این مقدار تا 24300 نیوتن در سایز 32 افزایش می یابد. هر سه نوع تسمه فلزی در سایز استاندارد 16و 19و 32 میلیمتر تولید و مصرف می گردد. تنها تفاوت  تسمه روغنی و گالوانیزه در زنگ زدن می باشد. تسمه روغنی در اثر رطوبت زنگ نمی زند و مناسب برای بسته بندی در مناطق مرطوب می باشد.

https://bohler-co.com/

http://bohlerco.com/

صفحه اصلی

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× چطور میتونم کمکتون کنم؟